مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ 

_

یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های هر شرکتی، نام تجاری (Brand) آن است. خلق یک نام تجاری قوی، هم نوعی هنر است و هم نوعی علم. چنین کاری نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، تعهد عمیق و بلندمدت و همچنین، طراحی و اجرای برنامه‌های خلاقانه است.

نام تجاری قوی، یکی از دلایل اصلی افزایش وفاداری مشتریان به شمار می‌آید. در قلب هر نام تجاری قوی نیز یک محصول یا خدمت جذاب قرار دارد.

یک نام تجاری موفق در روغن موتور (کارپیه)

شرکت روغن موتور قطران کاوه تولید‌کننده روغن موتور از طریق بازیافت روغن کارکرده است. تا سال ۱۳۸۸ عمده محصولات این شرکت بصورت بشکه و بدون نام و نشان به بازار عرضه می‌شد و مقدار ناچیزی از محصولات نیز با نام‌های مختلف که سنخیتی با هم نداشتند و تداعی‌کننده یک گروه محصول نبودند، وارد بازار می‌شدند. در این سال، یک تحقیق جامع میدانی رفتار‌شناسی مصرف‌کننده در زمینه روغن موتور در بین رانندگان تاکسی، رانندگان خودروهای شخصی، رانندگان ماشین‌های سنگین و تعویض روغنی‌ها انجام شد. نتایج اصلی تحقیقات میدانی نشان داد که سهم بازار این شرکت در بازار کمتر از 2% می‌باشد و تقریباً شهرت برند این شرکت در بازار نزدیک به صفر است. از سوی دیگر، نتیجه تحقیقات نشان می‌داد که بخشی از محصولات بشکه‌ای و فله‌ای بی‌نام و نشان این شرکت را خرده‌فروشان به نام شرکت‌های معتبر به مصرف‌کنندگان می‌فروشند و یا برخی شرکت‌های دیگر بصورت فله خریداری و پس از بسته‌بندی با نام خودشان به بازار عرضه می‌کنند، که این موضوع حاکی از این بود که محصولات این شرکت از کیفیت مورد قبولی برخوردار است. از این رو، در کنار سایر یافته‌ها و نتایج بدست آمده که عملیاتی گردید، مقرر شد که محصولات شرکت در یک سبد برند متحدالشکل و شناسنامه‌دار در بسته‌بندی‌های 4 لیتری، به جای بشکه‌های بی‌نام و یا فروش فله به بازار عرضه شود.

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما