خلاقیت در انجام بازاریابی B2B(پارس آنلاین)

اکتبر, 2018 بدون نظر دسته‌بندی نشده

در سال ۱۳۸۴ يك شركت ارائه دهنده خدمات اينترنتي و سخت افزاري شبكه نیاز داشت که برآوردی از نیازهای بازارهای سازمان به سخت افزارهایی نظیر سرور های سازمانی داشته باشد تا بر روي اين بخش از بازار تمركز نموده و در عرضه اين سخت افزارها فعاليت نمايد. برآورد این نیاز از طریق اجرای تحقیقات میدانی غیر ممکن بود و عملا با شکست روبرو می شد. لذا بعد از چند جلسه همفکری راه حل ابتکاری برای اجرای تحقیق و برآورد تقریبی نیاز بازار بدست آمد. لازم به ذکر است که در آن زمان  اینترنت به کیفیت آموز ارائه نمی شد و بانکهای اطلاعاتی برای ارائه خدمات در دسترس نبودند و عملا وجود نداشتند.

در این تحقیق مقرر شد که روش تحقیق مبتنی بر جمع آوری اطلاعات مناقصات در پنج سال گذشته باشد. برای همین آرشيو هفت روزنامه کثیرالانتشار سراسری که عمدتا مناقصات در آنها درج میشد خريداري و يا در خود دفاتر انتشار آنها مورد مطالعه قرار گرفتند. به همین منظور تیمی ۱۲ نفره مامور جمع آوری اطلاعات مناقصات خرید تجهیزات سخت افزاری سازمانها شدند . بعد از این مرحله لازم بود این اطلاعات پالایش و کدگذاری شوند. سپس اطلاعات فراوانی تعدادی مناقصات در یک مدل رگرسیونی قرار گرفت و پیش بینی تقریبی نیاز به سخت افزارها ازجمله سرورها در بازار سازمانی در سالهای آینده برآورد گردید.

کاربرد (از استفاده از نتايج اين تحقيقات اطلاعي در دست نيست)

این روش تحقیق به ما می آموزد که استفاده از منابع اطلاعاتی غیر مستقیم میتواند کمک زیادی به ما در انجام تحقیقات خصوصا سازمانی نماید.. لدا راهکارهای ابتکاری در بدست آوردن اطلاعات باید همواره مد نظر قرار گیرد.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *